Makaron

Število igralcev:

Skupina učencev (razred)

Oprema:

za igro ne potrebujemo opreme

Ozadje igre

Ker ne potrebujete nobene opreme ali materiala, igro lahko igrate kjer koli skozi vso leto. Otroci so jo v preteklosti igrali predvsem med pašnjo živine na pašnikih. To igro so uporabili tudi, ko so bili otroci glede nečesa neodločni oz. je bilo potrebno nekoga določiti (npr. nekdo je moral nekam iti ali kaj narediti, nato pa so igrali to igro, da bi se odločili, kdo bo šel in to naredil).

Navodila / pravila:

Igralci so v krogu. Roke iztegnejo z dlanmi navzgor. Desno položijo na levo roko igralca, ki stoji na njihovi desni strani. Igralec, ki začne igro, položi desno roko na levo roko igralca ob sebi in izgovarja besedilo. Tudi drugi naprej naredijo enako. Pri zadnji besedi rime mora zadnji igralec umakniti roko, da ga ne bi sosednji igralec z roko zadel. Če ga ta zadene, izpade iz igre. Igra se nadaljuje, dokler ne ostane samo en igralec.

Besedilo:

Son makaron,
Marion, marion.
Leo, leo, cin, cin, cin,
Leo, leo, cin, cin, cin.
One, two, three.